Click to listen highlighted text!

VREDNA DONACIJA porodici Jović iz Obrenovca

VREDNA DONACIJA porodici Jović iz Obrenovca

May 14, 2017 Arhiv 0

U okviru akcije Ljudi DIVovskog srca, Društvo invalida Vrbas (DIV) realizuje još jednu donaciju pomagala za osobe sa fizičkim poteškoćama.

Radi se o električnom skuteru za invalide, koji je dobio novog vlasnika. Bitno je napomenuti da je interesenata bilo puno, ali se Društvo invalida Vrbas potrudilo da donese pravu odluku vodeći se time kome bi od kandidata ovo pomagalo bilo od vitalnog značaja.

Na kraju je odlučeno da skuter ode porodici Jović iz Obrenovca. Radi se o petočlanoj porodici, samohrane majke sa četvoro dece (tri ćerke i jedan sin) koji boluju od spastične parapareze (cerebralna paraliza) i aksionalne neuropatije. Budući da sva deca imaju invaliditet, skuter će svakako olakšati svakodnevan život porodice Jović.

Click to listen highlighted text!