Click to listen highlighted text!

Tribina Položaj osoba sa invaliditetom 21.9.2017.

Tribina Položaj osoba sa invaliditetom 21.9.2017.

September 23, 2017 Arhiv 0

Juče 21.9.2017. je održana tribina “Položaj osoba sa invaliditetom”. Kao što je najavljeno tribini su prisustvovale organizacije koje se bave socijalnom zaštitom, predstavnici lokalne samouprave, članovi i prijatelji Udruženja. Na tribini su obrađene teme koje se tiču poteškoca invalida u svakodnevnom životu, zapošljavanja, arihtektonskih barijera…. Na tribini su govorili i predstavnici srodnih organizacija koji su predstavili rezultate rada u okviru tema koje su bile deo naše diskusije. Cilj ovog skupa bio je i postavljanje zajednickih strateških ciljeva organizacija koje se bave socijalnom zaštitom, pa je u načelu postignut dogovor o formiranju zajedničkog tela svih Udruženja koje bi se jednom mesečno sastajalo sa predstavnicima lokalne samouprave i izveštavalo o trenutnim problemima i predlozima za efektno prevazilaženje istih. Član Opštinoskog veća g. Marjan Mijanović rekao je da se lokalna samouprava maksimalno trudi da izađe u susret svim organizacijama i ugroženim grupama na polju socijalne zaštite i da Opština nastavlja sa otklanjanjem arhitektonskih barijera, te da će u roku od 30 dana osobama koja koriste kolica biti omogućen neometan pristup opštinskoj zgradi, ali i da se piše projekat za nastavak obaranja ivičnjaka. Zastupnik Udruženja “Radgost” g. Slavoljub Kolašinac prezentovao je projekat adaptacije zgrade bivšeg AMS sa ciljem da se njeno korišćenje usmeri na Udruženja i marginalizovane grupe. Kompletna tribina biće uskoro objavljena na našem youtube kanalu. Društvo invalida Vrbas zahvaljuje svima koji su uzeli učešce na našoj tribini i svojim prisustvom doprineli da naš rad bude vidljiviji i efektivniji. Posebnu zahvalonst DIV duguje FOTO KINO KLUBU VRBAS koji je kao i uvek do sada ispratio naše aktivnosti.

FOTOGALERIJA

Click to listen highlighted text!