Click to listen highlighted text!

DIV u kamapanji “Niste sami”

DIV u kamapanji “Niste sami”

April 10, 2019 Arhiv 0

Naše udruženje je danas imalo priliku da bude deo panela u okviru tribine kampanje “Niste sami” koja se vodi pod pokroviteljstvom Ministarstva za rad boračka i socijalna pitanja. Tribini su pored predstavnika lokalne samouprave, prisustvovali i predstavnici pomenutog Ministarstva, kao i predstavnici udruženja građana. Naše udruženje predstavljao je potpredsednik Branko Bulajić. Nakon uvodnog izlaganja od strane predstavnika Ministarstva i lokalne samouprave pristupilo se panel diskusiji na kojoj su obrađivana pitanja o životu osoba sa invaliditetom, prihvatanjem od strane okoline, te njihovom zapošljavanju. Diskusija je sadržala snažne lične priče koje su imale motivacioni karakter, ali se kroz pitanje o zapošljavanju dotakla i odnosa drzave prema invalidima. Potpredsednik našeg udruženja je kroz konkretne primere iz prakse nedvosmisleno ukazao na sistmeske probleme zakona o radu i socijalnoj zaštiti kao i šta bi konkretno trebalo promeniti, kako bi se olakšalo radno angažovanje invalida.

FOTOGALERIJA

 

Click to listen highlighted text!