Click to listen highlighted text!

Zahtevi za parking karte za OSI od sada i preko eUprave

Zahtevi za parking karte za OSI od sada i preko eUprave

February 10, 2022 Aktuelno 0

Opštinska uprava Vrbas počeće od 21. februara da prima zahteve za izdavanje invalidske parking kartice.
Istovremeno, zahtevi se mogu podneti preko portala eUprava, i ova usluga omogućena je od 5. februara 2022. godine

Zahtevi na šalterima 7 i 8 Odeljenja za društvene delatnosti Opštinske uprave Vrbas, počeće se primati od 21. februara 2022. godine , dok se zahtevi preko portala eUprava primaju od 05. ferbuara 2022. godine. Zahtev podnosi osoba sa invaliditetom ili njen roditelj/staratelj, ukoliko je osoba sa invaliditetom maloletna ili lišena poslovne sposobnosti.

Za podnošenje zahteva za parking nalepnicu preko portala E UPRAVA, neophodno je imati registrovan nalog na tom portalu.

Registracija se može izvršiti na dva načina:

  • preko korisničkog imena i mail adrese (korisnicko ime birate sami prilikom pravljenja naloga) ili
  • preko e sertifikata ako imate čipovanu ličnu kartu.

Postupak je mnogo jednostavniji ukoliko sami napravite nalog sa korisničkim imenom. OVDE

Nakon toga neophodno je podneti zahtev matičnoj Opštini za izdavanje nalepnice, po uputstvu koje se nalazi OVDE

POGLEDAJTE I VIDEO UPUTSTVO

  Click to listen highlighted text! Opštinska uprava Vrbas počeće od 21. februara da prima zahteve za izdavanje invalidske parking kartice. Istovremeno, zahtevi se mogu podneti preko portala eUprava, i ova usluga omogućena je od 5. februara 2022. godine Zahtevi na šalterima 7 i 8 Odeljenja za društvene delatnosti Opštinske uprave Vrbas, počeće se primati od 21. februara 2022. godine , dok se zahtevi preko portala eUprava primaju od 05. ferbuara 2022. godine. Zahtev podnosi osoba sa invaliditetom ili njen roditelj/staratelj, ukoliko je osoba sa invaliditetom maloletna ili lišena poslovne sposobnosti. Za podnošenje zahteva za parking nalepnicu preko portala E UPRAVA, neophodno je imati registrovan nalog na tom portalu. Registracija se može izvršiti na dva načina: preko korisničkog imena i mail adrese (korisnicko ime birate sami prilikom pravljenja naloga) ili preko e sertifikata ako imate čipovanu ličnu kartu. Postupak je mnogo jednostavniji ukoliko sami napravite nalog sa korisničkim imenom. OVDE Nakon toga neophodno je podneti zahtev matičnoj Opštini za izdavanje nalepnice, po uputstvu koje se nalazi OVDE POGLEDAJTE I VIDEO UPUTSTVO
 

 

 

Click to listen highlighted text!