Click to listen highlighted text!

Projekat “I mi smo tu”

Projekat “i mi smo tu”,  predstavlja kontinuiranu aktivnost našeg udruženja u okviru kojeg u saradnji sa pedagozima i psiholozima Srednjih i Osnovnih škola na teritoriji nase Opštine, oraganizujemo tribine na kojima deci i madima približavamo pojama invaliditeta, inkluzije i edukujemo ih kako se odnositi prema osobi sa invaliditetom u svom okruženju. Cilj tribine je približavanje osoba sa invaliditetom mladima kako bi se: razbile predrasude o osobama sa invaliditetom, kako bi se od na ranijeg detinjstva probudila svest mladih da sagledaju sve ljude oko sebe i shvate njihove potrebe, i na posletku kako bi se ohrabrili svi oni oni koji su krenuli putem inkluzije.

Koncepcija tribina je takva da se kroz interakciju sa decom ostvaruju gore navedeni ciljevi…. Mnoga deca nikada nisu imala priliku da pričaju sa nekom osobom u kolicima, iako su ih možda videli na ulici, pa se putem ove tribine deci pruža prilika da zadovolje prirodnu dečiju radoznalost koja treba da sruši jaz prema osobama sa invaliditetom.

Cilj nam je da svake godine informišemo novo generacije o navedenim temama.

Click to listen highlighted text!